Ponowne rozpoczęcie diety i brak efektów [Porada eksperta]

2014-06-07 22:36

Od października ubiegłego roku byłam pod opieką dietetyka. Moja kuracja zakończyła się w połowie kwietnia. Do tego czasu udało mi się zgubić ok. 18kg, z czego jestem niezmiernie dumna. Jednak końcowy efekt nie jest taki, jakiego oczekiwałam. Fakt, moje BMI jest teraz w normie (wiek 23lata, wzrost 169cm, obecna waga 63kg), lecz chciałabym być szczuplejsza. Na diecie restrykcyjnej jadłam ok. 1300kcal dziennie, piłam 2l wody oraz ćwiczyłam co najmniej 3 razy w tyg. Po świętach wielkanocnych postanowiłam ponownie zacząć dietę na własną rękę, lecz od tego czasu nie zgubiłam ani grama. Przyznam, że jestem zawiedziona z tego powodu. Chciałabym do lipca zrzucić parę kg, a moja wymarzona waga to 56kg . Chciałabym się dowiedzieć co muszę zmienić, by moje dalsze odchudzanie było skuteczne.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Proponuję zgłosić się do dietetyka, który Panią prowadził, gdyż on najlepiej zna Pani historię zdrowia / terapii / zastosowanych metod / ewentualnych zaburzeń metabolicznych itd.

Waga mogła się zatrzymać z kilku powodów. Przede wszystkim znacznie wolniej chudnie się w sytuacji, gdy organizm jest w normach fizjologicznych. Ponadto, przy odchudzaniu z dietetykiem i diecie 1300 kcal/d, ćwiczyła Pani 3 razy w tygodniu. A jak wygląda to teraz?

Może deficyt energetyczny jest niższy, bo ma Pani mniej aktywności fizycznej? W tym wypadku warto byłoby ponownie wdrożyć ćwiczenia oraz zastanowić się na proporcją białek, tłuszczy i węglowodanów. Proszę pamiętać że kalorie to nie wszystko. Ważne jest skąd one pochodzą i w jakich znajdują się proporcjach w kontekście białek, tłuszczu i węglowodanów.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Ślusarska

Właścicielka Poradni Dietetycznej 4LINE,  główny dietetyk w Klinice Chirurgii Plastycznej dra A. Sankowskiego, tel.: 502 501 596, www.4line.pl

Inne porady tego eksperta