Szybkie chudnięcie: czy gubię tylko wodę? [Porada eksperta]

2015-08-25 2:19

W dniu 22 lipca rano zaczęłam dietę i ćwiczenia, a dziś jest 24 lipca i waga pokazuje 1,7 kg w dół. Jem 4 posiłki dziennie, mniej więcej co 3 godziny, nie liczę kalorii, jem zdrowo i do czasu, gdy poczuję, że mój żołądek mówi "stop", ale nie do przejedzenia. Codziennie ćwiczę 30 min na rowerku stacjonarnym i piję 3 l wody. Planuję jeść 5 razy dziennie, gdy wrócę do szkoły, bo będę wstawać wcześniej i moje posiłki idealnie się dostosują. Gdy podejmuję się diet (zawsze z ćwiczeniami ) idzie mi łatwo, a potem nie mam efektu jojo. Przytyłam ostatnio sporo, ale to tylko z mojej winy, bo jadłam bardzo dużo. Czasem już nie mogłam, a dalej jadłam. Teraz chcę znów wrócić do zdrowego stylu życia. Wiem, że zdrowo jest chudnąć 1 kg tygodniowo, taki miałam zamiar i nie jestem zbyt zadowolona, że tak szybko mi poszło. Czy efekt odchudzania, to faktycznie tylko i wyłącznie woda, która schodzi z organizmu?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Proponuję udać się na badanie składu ciała. Takie badanie wykonywane cyklicznie, raz na 2-3 tygodnie, zobrazuje, co się dzieje w organizmie. Czy traci pani wodę, mięśnie, tkankę tłuszczową czy wszystko łącznie i w jakich proporcjach? Proponuję poszukać miejsca (gabinetu/poradni dietetycznej), gdzie mają medyczny analizator 8-elektrodowy i wieloczęstotliwościowy (najlepiej powyżej 3-4 częstotliwości). To daje większą precyzję pomiaru.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Ślusarska

Właścicielka Poradni Dietetycznej 4LINE,  główny dietetyk w Klinice Chirurgii Plastycznej dra A. Sankowskiego, tel.: 502 501 596, www.4line.pl

Inne porady tego eksperta