Z czego wynikają zawroty głowy, omdlenia i problemy z koncentracją u wegetarianki? [Porada eksperta]

2015-04-19 23:34

Jestem wegetarianką, która ma niezbyt urozmaicony jadłospis. Jakiś czas temu podczas imprezy (z alkoholem) zemdlałam, trafiłam do szpitala, w sumie przyczyna nie była znana. Po paru dniach odczułam zawroty głowy. Badania zrobione przez lekarza rodzinnego wyszły dobrze, nie wykazały anemii. Od neurologa dostałam tabletki i zawroty głowy miały ustąpić. Obecnie zawroty głowy dalej występują (kilka razy w tygodniu), czuję senność, zmęczenie, miewam nudności i problemy z koncentracją. Czy można podejrzewać hipoglikemię? Czy zmiana (urozmaicenie) jadłospisu pomogłaby w wyeliminowaniu tych problemów? Czy należy udać się do dietetyka lub innego lekarza?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Osłabienie może wynikać zarówno z hipoglikemii, niezbilansowanej diety, jak i niedoborów pokarmowych np. witamin z grupy B. Z mojego punktu widzenia powinna się pani udać zarówno do lekarza (po zlecenie badań), jak i do dietetyka w celu skonsultowania diety i naniesienia stosownych modyfikacji.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Ślusarska

Właścicielka Poradni Dietetycznej 4LINE,  główny dietetyk w Klinice Chirurgii Plastycznej dra A. Sankowskiego, tel.: 502 501 596, www.4line.pl

Inne porady tego eksperta