Z jakiego powodu nie chudnę, jeśli ćwiczę i jem mniej? [Porada eksperta]

2015-02-20 11:32

Mam problem z pozbyciem się kilogramów. Przy wzroście 170 cm ważę 70 kg. Wiem, że nie jest to poważna nadwaga, ale kiepsko się z nią czuję. Od ponad miesiąca ćwiczę 3 raz w tygodniu (chodzę na siłownię). Staram się utrzymywać bilans kaloryczny na poziomie 12 00-1 500 kalorii. Piję około1,5 litra wody dziennie, nie jadam słodyczy, chipsów oraz nie piję słodzonych napoi. A waga nadal stoi w miejscu! Czasami pokazuje 69 kg, a następnego dnia znów jest 70 kg, a czasem nawet więcej! Jaka może być tego przyczyna? Co jeszcze powinnam zrobić, by zacząć chudnąć?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Powinna pani udać się na badanie analizy składu ciała i w perspektywie 2 tygodni sprawdzić, czy utlenia się tkanka tłuszczowa. Wtedy będziemy wiedzieć, czy faktycznie pani nie chudnie. Może zatrzymuje pani wodę w organizmie? Warto też przeanalizować jadłospis pod kątem składu jakościowego, posiłków około treningowych, rozkładu białek, tłuszczu i węglowodanów w dobowej diecie. Może być tak, że je pani za mało, za rzadko lub w niewłaściwych konfiguracjach. Myślę, że dobrze byłoby udać się do dietetyka, aby przeanalizować jadłospis.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Ślusarska

Właścicielka Poradni Dietetycznej 4LINE,  główny dietetyk w Klinice Chirurgii Plastycznej dra A. Sankowskiego, tel.: 502 501 596, www.4line.pl

Inne porady tego eksperta