Zaparcia i wzdęcia po płatkach owsianych - co robić? [Porada eksperta]

2015-02-20 13:08

Mam problem z jedzeniem płatków owsianych, ponieważ za każdym razem, jak próbuję do nich podejść, to kończy się to fiaskiem. Jeżeli jem płatki przez 2-7 dni (znaczy codziennie) na śniadanie, pojawiają się wzdęcia już po pierwszym dniu, a po drugim zaparcie. Osoby, z którymi na ten temat rozmawiałam, mówią, że one mają odwrotnie, poprawia im się perystaltyka i lepiej jest się wypróżnić. Próbowałam na różne sposoby: gotowałam je, zalewałam wodą letnią, jogurtem, zostawiałam na noc, jadłam od razu, po zjedzeniu popijałam dwoma szklankami wody. Nie wiem, czy to normalne?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Każdy z nas jest indywiduum, także osobnicze reakcje na ten sam produkt mogą być różne. Proszę spróbować innych płatków: żytnie, jęczmienne, orkiszowe, gryczane, jaglane, a także komosy ryżowej, amarantusa, kaszy jaglanej. Nie ma co ograniczać się jedynie do płatków owsianych. Pomysłów jest mnóstwo:)

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Ślusarska

Właścicielka Poradni Dietetycznej 4LINE,  główny dietetyk w Klinice Chirurgii Plastycznej dra A. Sankowskiego, tel.: 502 501 596, www.4line.pl

Inne porady tego eksperta