Mięśnie Kegla mają też mężczyźni. Cztery proste ćwiczenia na potencję
Chociaż tych mięśni nie widać gołym okiem, ich prawidłowa praca jest bardzo ważna. Pozwalają zachować właściwą sylwetkę, trzymać mocz, kał i... zwiększają wigor w sypialni. Podpowiemy, jak za pomocą czterech prostych ćwiczeń zadbać o tę część ciała.
Mięśnie Kegla u mężczyzn
Mięśnie Kegla, wbrew obiegowej opinii kojarzącej je jako atrybut kobiecości, mają również mężczyźni.Co ważne, również panowie powinni ćwiczyć ten rejon. Co dają mężczyznom sprawne mięśnie Kegla? Zdrowa prostata, prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego i satysfakcja z pożycia to tylko początek zalet.
Ćwiczenie mięśni opóźnia proces starzenia
Wszystkie mięśnie wymagają ćwiczeń, aby pozostawać sprawne i silne. Co istotne – są mięśnie, które, choć nie są tak widoczne, jak choćby bicepsy, to jednak mają ogromne znaczenie dla zdrowia i sprawności organizmu.
Takie mięśnie to np. mięsień sercowy, który również można ćwiczyć, np. za pomocą treningów aerobowych czy ćwiczeń cardio, poprawiających wydolność serca.
Mięśnie dna miednicy, zwane mięśniami Kegla, wymagają ćwiczeń. Owe ćwiczenia mięśni Kegla powinny być więc nie tylko kobiecą sprawą, ale również męskim zajęciem. Ta teoria jest poparta solidnymi badaniami. Zgodnie z ustaleniami naukowców z University of Michigan, seniorzy, których mięśnie były mniej silne i sprawne, mieli za to większe prawdopodobieństwo szybszej śmierci.
Mieśnie Kegla u mężczyzn - funkcje
Podobnie jak u kobiet, mięśnie Kegla obejmują rejony układu wydalniczego i rozrodczego. Jeśli nie działają we właściwy sposób na pewno panowie to odczują m.in. poprzez nietrzymanie moczu, zaburzenia erekcji, hemoroidy, gazy. U mężczyzn te mięśnie znajdują się między odbytem a moszną. Ćwicząc mięśnie Kegla, panowie mogą pozbyć się takich dolegliwości, jak przedwczesny wytrysk. I to, jak sprawdzili naukowcy – już w dwa tygodnie.
Dobrze wyćwiczone mięśnie Kegla pozwalają trzymać w ryzach pęcherz, kontrolować wydalanie moczu, jak również sprzyjają prawidłowym stolcom, zmniejszają ryzyko pojawiania się krępujących gazów. Jeśli mięśnie Kegla nie działają, jak należy, może się pojawiać nietrzymanie moczu np. przy kichnięciach czy wysiłku lub nawet w czasie śmiechu.
Dbanie o nie to także zarazem dbanie o zdrową prostatę. Co istotne mięśnie Kegla rzutują także na całą sylwetkę.
Ćwiczenia mięśni Kegla dla mężczyzn
- W staniu wypchnij miednicę do przodu, jednocześnie nie odginając do tyłu kręgosłupa. Napinaj mięśnie Kegla 5 razy po 5 sekund
- W leżeniu na plecach ugnij kolana, a ręce ułóż wzdłuż tułowia. Analogicznie, napinaj mięśnie Kegla 5 razy po 5 sek. Między napięciami rób także 5 sekund odpoczynku.
- W klęku pochyl się do przodu, czoło oprzyj o dłonie leżące na podłodze. Jak poprzednio – 5 serii po 5 sekund napięcia mięśni.
- W leżeniu na brzuchu podłóż ręce pod głowę. Napinaj mięśnie Kegla w seriach 5 sekund napięcia / 5 sekund rozluźnienia, i tak pięciokrotnie.