Efekty treningu ABT

2020-06-30 9:20

Efekty ćwiczeń ABT to nie tylko płaski brzuch, szczuplejsze uda i zgrabne pośladki. „Efekty uboczne” ćwiczeń na dolne partie ciała to także m.in. mniej widoczny cellulit i wyprostowana sylwetka, dzięki której piersi stają się bardziej wyeksponowane. Sprawdź, jakie jeszcze efekty daje trening ABT.

Trening ABT - EFEKTY ćwiczeń ABT
Autor: thinkstockphotos.com Trening ABT - EFEKTY ćwiczeń ABT

Efekty treningu ABT mogą przejść twoje najśmielsze oczekiwania. Ćwiczenia ABT pozwolą nie tylko wymodelować dolne partie ciała – brzuch, uda i pośladki, lecz także pozbyć się cellulitu, wzmocnić mięśnie całego ciała, wyprostować sylwetkę (a tym samym wyeksponować piersi) oraz poprawić kondycję i koordynację ruchową. Wszystko to pod warunkiem, że będziesz systematyczna.

Spis treści

  1. Efekty ćwiczeń ABT: płaski brzuch
  2. Efekty ćwiczeń ABT: jędrne pośladki
  3. Efekty ćwiczeń ABT: smukłe uda
  4. Efekty ćwiczeń ABT: mniejszy cellulit
  5. Efekty ćwiczeń ABT: wzmocnione i wyrzeźbione mięśnie
  6. Efekty ćwiczeń ABT: wyprostowana sylwetka
  7. Efekty ćwiczeń ABT: poprawa ogólnej kondycji fizycznej

Efekty ćwiczeń ABT: płaski brzuch

Na trening ABT składają się ćwiczenia na płaski brzuch. Pozwalają one spalić zbędną tkankę tłuszczową i pozbyć się nie tylko uciążliwej „oponki”, lecz także wystających boczków, a co za tym idzie - zyskać szczupłą talię.

Efekty ćwiczeń ABT: jędrne pośladki

Jeśli nie jesteś zadowolona z wyglądu swoich pośladków, bo są płaski i wiotkie, i zwykle starasz się je ukrywać, wypróbuj ćwiczenia ABT. „Uniosą” one pośladki i sprawią, że staną się kształtne, kusząco zaokrąglone i jędrne.

Efekty ćwiczeń ABT: smukłe uda

Trening ABT to także przysiady, rowerki w powietrzu i dużo innych ćwiczeń, które pozwalają wyszczuplić uda. Często są one urozmaicone dodatkowymi elementami, takimi jak, np. step czy hantle. Dzięki nim ćwiczenia nie są monotonne, a dodatkowo bardziej efektywne.

Efekty ćwiczeń ABT: mniejszy cellulit

Podczas ćwiczeń ABT poprawia się krążenie krwi i limfy oraz "rozbijają się" komórki tłuszczowe, które znajdują się w podskórnej tkance łącznej. Dzięki temu cellulit jest mniej widoczny. Trening ABT pozwala rozprawić się także z tzw. cellulitem wodnym, który sprawia, że ciało jest obrzęknięte i optycznie grubsze. Dzięki ćwiczeniom nadmiar wody z organizmu zostaje usunięty, a ciało staje się szczuplejsze. Ponadto skóra staje się elastyczna i jędrna.

Czytaj też: Ćwiczenia na seksowne pośladki: trening z hantlami

Efekty ćwiczeń ABT: wzmocnione i wyrzeźbione mięśnie

Dzięki ćwiczeniom ABT zwiotczałe, stwardniałe czy przykurczone do tej pory mięśnie stają się elastyczne, silne i sprawne. Dotyczy to zwłaszcza mięśni brzucha, pośladków i ud. Mocniejsze mięśnie ud sprawiają, że mocniejsze są także ścięgna i więzadła stawu kolanowego. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko kontuzji podczas uprawiania sportów, np. podczas jazdy na nartach. Z kolei mocne mięśnie brzucha to skuteczna tarcza ochronna dla organów wewnętrznych.

Czytaj też: Ćwiczenia TBC: na czym polega total body conditioning?

Efekty ćwiczeń ABT: wyprostowana sylwetka

Efektem treningu ABT są mocne mięśnie brzucha, które pozwalają uniknąć bólów kręgosłupa. Przy sprawnych mięśniach brzucha mniej naprężeń przenosi się na dolny odcinek pleców, co pozwala później uniknąć przykrych dolegliwości. Poza tym wzmocnione mięśnie brzucha utrzymują równowagę wokół kręgosłupa, a tym samym pozwalają na utrzymanie wyprostowanej postawy ciała. A wyprostowana sylwetka oznacza bardziej wyeksponowane piersi.

Efekty ćwiczeń ABT: poprawa ogólnej kondycji fizycznej

Jeśli dostajesz zadyszki przy wchodzeniu na drugie czy trzecie piętro lub nie masz siły podbiec do odjeżdżającego z przystanku autobusu, wypróbuj ćwiczenia ABT. Dzięki nim poprawisz kondycję fizyczną i koordynację ruchową. W konsekwencji lepiej będziesz tolerowała wysiłek o większej intensywności, gdyż mięśnie (w tym także serce) będą lepiej przygotowane do takiego wysiłku. Poza tym dobra kondycja fizyczna przekłada się na mniejszą podatność na liczne choroby.