Jak nastolatka może zdrowo schudnąć? [Porada eksperta]

2016-04-23 22:20

Mam 14 lat, ważę 50 kg przy wzroście 152 cm. Chciałabym schudnąć chociaż 5 kg, niestety nie potrafię, nie jem stosunkowo dużo, ale nie mogę się oprzeć przekąskom między posiłkami. Nie jem prawie w ogóle warzyw. Prowadzę aktywny tryb życia. Wśród moich koleżanek jestem jedną z grubszych osób, zwłaszcza przy moim niskim wzroście. Stosowałam już bardzo dużo diet, niestety żadna nie przyniosła skutków.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Przede wszystkim postaraj się popracować nad tym, co już wiesz, że jest do korekty, czyli ograniczenie podjadania oraz zwiększenie ilości warzyw. Staraj się dodać 1 całe warzywo do śniadania, 1-2 warzywa do obiadu, 1-2 do kolacji. Próbuj warzyw, których nie jadałaś do tej pory - może one Ci posmakują. Staraj się jadać zupy - są niskokaloryczne oraz "przemycisz" w nich warzywa. Nie ma sensu stosowanie "diet". Zacznij zmieniać nawyki, zdrowo jeść, a wzrośnie Twoje zadowolenie z własnego ciała.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Ślusarska

Właścicielka Poradni Dietetycznej 4LINE,  główny dietetyk w Klinice Chirurgii Plastycznej dra A. Sankowskiego, tel.: 502 501 596, www.4line.pl

Inne porady tego eksperta