Ćwiczenia na obwisłą skórę na brzuchu
Ćwiczenia na obwisłą skórę na brzuchu mają za zadanie spalić tkankę tłuszczową, wzmocnić mięśnie i uelastyczniać skórę w okolicach pasa. Wykonując je regularnie, co najmniej trzy razy w tygodniu, wyszczuplisz oraz ujędrnisz brzuch. Obejrzyj wideo, na którym trenerka Kasia Wanat pokazuje zestaw ćwiczeń na obwisłą skórę brzucha.
Spis treści
- Ćwiczenia na obwisłą skórę na brzuchu – zasady
- Ćwiczenia na obwisłą skórę na brzuchu – rozgrzewka
- Obejrzyj wideo, na którym trenerka personalna Kasia Wanat pokazuje ćwiczenia ujędrniające skórę na brzuchu
- Ćwiczenia na obwisłą skórę na brzuchu – brzuszki z uniesionymi nogami
- Ćwiczenia na obwisłą skórę na brzuchu – spięcia do pełnego siadu
- Ćwiczenia na obwisłą skórę na brzuchu – unoszenie nóg z obciążeniem
- Ćwiczenia na obwisłą skórę na brzuchu – kulka i rozgwiazda
Obwisłą skórę na brzuchu można zlikwidować za pomocą ćwiczeń aerobowych i wzmacniających. Te pierwsze mają na celu pobudzić metabolizm i spalić tkankę tłuszczową zgromadzoną w okolicach pasa. Drugi rodzaj ćwiczeń ma za zadanie wzmocnić mięśnie, a także wspomóc produkcję kolagenu – dzięki temu skóra na brzuchu stanie się bardziej jędrna i sprężysta.
Ćwiczenia na obwisłą skórę na brzuchu – zasady
Prezentowany trening składa się z rozgrzewki zawierającej ćwiczenia kardio oraz z ćwiczeń wzmacniających. Rozgrzewka powinna trwać ok. 5 minut. Liczbę powtórzeń każdego ćwiczenia należy ustalić indywidualnie w zależności od poziomu wytrenowania. Na początek warto zacząć od 10 powtórzeń, a następnie w każdym kolejnym tygodniu zwiększać je o 2.
Żeby przyspieszyć spalanie tłuszczu z brzucha, warto dodatkowo stosować treningi interwałowe (np. metodą Tabaty). Polegają one na przeplataniu krótkich okresów intensywnego wysiłku z krótkimi okresami odpoczynku lub umiarkowanego wysiłku. Udowodniono, że taki rodzaj ćwiczeń daje najlepsze efekty w redukcji tkanki tłuszczowej, zwłaszcza z okolic ud i brzucha.
Obejrzyj wideo: Zestaw ćwiczeń na obwisłą skórę na ramionach
Ćwiczenia na obwisłą skórę na brzuchu – rozgrzewka
W ramach rozgrzewki wykonaj po 10 powtórzeń wymienionych ćwiczeń. Możesz wykorzystać je także w treningu interwałowym. Pamiętaj jednak, że decydując się na taką formę wysiłku, każde ćwiczenie musisz wykonywać na 100% swoich możliwości.
Pajacyki z wymachami rąk
Wykonuj pajacyki, wymachując rękami raz nad głową, a raz łącząc ręce przed sobą. Zadbaj o jak największy zakres ruchu. Utrzymuj stale wysokie tempo.
Suicide jumps
Stań prosto, zrób przysiad, dotykając dłońmi podłoża, wyrzuć jednocześnie obie nogi do tyłu, wróć do przysiadu, zrób dynamiczny wyskok do góry. Każdy ruch wykonuj płynnie, bez zatrzymania. Pamiętaj o napiętym brzuchu.
Sprint w podporze
Przyjmij pozycję wyjściową jak do pompki (podpór przodem na wyprostowanych ramionach, stopy oparte na palcach, tułów i nogi w jednej linii). Zacznij uginać na przemian kolana, przyciągając je w kierunku klatki piersiowej. Staraj się utrzymać plecy równolegle do podłogi, cały czas napinaj mięśnie brzucha.
Po wykonaniu rozgrzewki możesz przejść do ćwiczeń wzmacniających brzuch.
Czytaj też: Jak się odchudzać, żeby nie mieć obwisłej skóry
Obejrzyj wideo, na którym trenerka personalna Kasia Wanat pokazuje ćwiczenia ujędrniające skórę na brzuchu
Ćwiczenia na obwisłą skórę na brzuchu – brzuszki z uniesionymi nogami
Połóż się na plecach, wyprostuj nogi i unieś je pionowo do góry. Wykonuj intensywne spięcia brzucha unosząc łopatki i starając się dotknąć rękami stóp. Przy spięciu rób wydech, przy rozluźnianiu wdech. Aby zwiększyć skuteczność ćwiczenia, wykorzystaj dodatkowy ciężar – np. obciążnik w formie talerza lub dwa hantle. Trzymaj je w wyprostowanych rękach i unoś do góry wykonując spięcia.
Czytaj też: Podejmij wyzwanie - płaski brzuch w 30 dni!
Ćwiczenia na obwisłą skórę na brzuchu – spięcia do pełnego siadu
Usiądź na podłodze, złącz podeszwy stóp, kolana odwiedź na zewnątrz. Połóż się na plecach, przełóż ręce za głowę, a następnie wykonaj spięcie brzucha wracając do siadu i dotykając podłogi przed sobą.
Ćwiczenia na obwisłą skórę na brzuchu – unoszenie nóg z obciążeniem
Połóż się na plecach, weź do rąk ciężar w formie talerza (lub dwa hantle) i wznieś go pionowo do góry na wyprostowanych rękach. Unieś wyprostowane nogi w górę i opuszczaj je do momentu, w którym odcinek lędźwiowy kręgosłupa będzie nadal przyklejony do podłogi (plecy powinny na całej powierzchni przylegać do podłoża). Nie zginaj nóg i nie opuszczaj ich zbyt nisko.
Ćwiczenia na obwisłą skórę na brzuchu – kulka i rozgwiazda
Przyjmij pozycję kulki: usiądź na pośladkach, kolana ugnij i rękami przyciągnij je do klatki piersiowej, stopy unieś kilka centymetrów nad podłoże. Następnie przejdź do pozycji rozgwiazdy: mocno napnij mięśnie brzucha i powoli, zachowując równowagę, odchylaj tułów do tyłu aż położysz plecy na ziemi do wysokości łopatek. Jednocześnie, stopniowo prostuj nogi rozszerzając je na boki. Wytrzymaj w takiej pozycji ok. 1-2 sekund i powróć do siadu. Pamiętaj, aby nie odkładać stóp na ziemię i cały czas mieć napięty brzuch.
Polecany artykuł:
Polecany artykuł: