Taniec nowoczesny

Taniec nowoczesny to rodzaj tańca, który zaczął kształtować się już na początku XX wieku. Obecnie przybrał formę bardzo dynamicznie rozwijającego się tańca, który zasymilował wiele innych technik tanecznych. Kroki tańca nowoczesnego są dynamiczne, żywiołowe i wymagają od tancerzy dużej sprawności, ale z powodzeniem może nauczyć się ich każdy. Sprawdź, czym charakteryzuje się taniec nowoczesny, poznaj jego historię i zobacz więcej informacji na jego temat.
Popping to styl tańca ulicznego, zdefiniowany w latach 70. XX wieku. Popping narodził się na Zachodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych wśród społeczności afroamerykańskiej, z czasem zyskał popularność na całym świecie. Popping nazywa się czasem tańcem robota, choć to tylko jedna z technik. Przeczytaj, jaka jest historia poppingu i poznaj jego najpopularniejsze figury.
Hip-hop to jeden z najpopularniejszych nowoczesnych stylów tanecznych. Można go zobaczyć w znanych filmach i teledyskach, a jego historia nieodzownie łączy się z muzyką o tej samej nazwie. Hip-hop zaliczany jest do Street Dance, czyli tańców ulicznych, i powstał na ulicach Nowego Jorku. Dzieli się na różne odmiany, np. oldschool, new style, new age, freestyle, co czyni go wyjątkowo różnorodnym, a każdy miłośnik tańca znajdzie w nim coś dla siebie. Sprawdź, czym charakteryzuje się hip-hop, poznaj jego podstawowe kroki i dowiedz się, komu jest polecany.
Jazz jako taniec, który łączy ze sobą balet, modern i akrobatykę, jest pokazem dużych umiejętności fizycznych tancerza. Taniec jazzowy wymaga nie tylko silnych mięśni, ale także sprawności całego ciała, ponieważ jedynie gdy jesteśmy dobrze rozciągnięci, możemy go efektownie zatańczyć. Jazz przywodzi na myśl spektakle teatralne, a jego korzenie sięgają Afryki. To ciekawe połączenie przyczynia się do tego, że jazz stał się bardzo popularnym stylem tanecznym. Sprawdź, czym charakteryzuje się taniec jazzowy, jaka jest jego historia oraz dowiedz się, komu jest polecany.
Dancehall to styl tańca wywodzący się z egzotycznej Jamajki, dzięki któremu poczujesz promienie słońca! Ten energiczny taniec sprawi, że spalisz mnóstwo kalorii przy pobudzających dźwiękach dancehallowej muzyki inspirowanej reggae. Kroki taneczne w dancehallu bazują na izolowanych i płynnych ruchach całego ciała. Ucząc się ich poczujesz się kobieco, pewnie i atrakcyjnie. Sprawdź, na czym polega dancehall, dla kogo jest polecany i poznaj dancehallowe kroki taneczne!
Breakdance to amerykański taniec, którego figury przyprawiają o zachwyt i prawdziwy zawrót głowy! Czasem można traktować to dosłownie, bo nauka breakdance to nie tylko akrobatyczne ewolucje w powietrzu, ale także figury wykonywane na głowie. Historia tego tańca sięga lat siedemdziesiątych XX wieku, a sam breakdance najsilniej rozwinął się na przełomie XX i XXI wieku. Sprawdź, czym charakteryzuje się breakdance, jaka jest muzyka do tego stylu oraz poznaj dokładny opis i figury tańca breakdance.