Co jeść po treningu

Wegańskie koktajle to prosty sposób na regenerację sił po wyczerpującym treningu. Zawierają wszystkie niezbędne składniki odżywcze potrzebne do odnowienia zasobów energii. Jednocześnie koktajle wegańskie są łatwe w przygotowaniu i lekkostrawne, co wpływa na przyspieszenie procesów regeneracyjnych. Wypróbuj 6 przepisów na roślinne koktajle, dzięki którym szybko wrócisz do formy nawet po najbardziej męczącym treningu.
Węglowodany są bardzo istotne w diecie każdego człowieka, a w szczególności osób aktywnych fizycznie. Stanowią podstawowe źródło energii, a zmagazynowane w wątrobie i w mięśniach jako glikogen, wpływają na wydolność podczas treningu. Różne rodzaje węglowodanów wywołują inną reakcję organizmu, dlatego istotny jest ich dobór w żywieniu okołotreningowym.
Koktajle białkowe są niezwykle cennym źródłem białka. Zapotrzebowanie na ten składnik jest zwiększone wśród osób intensywnie trenujących ze względu na nasilone procesy kataboliczne podczas długotrwałego wysiłku fizycznego. Kiedy najlepiej spożywać koktajle białkowe, przed czy po treningu?
Posiłek potreningowy powinien zawierać 2 podstawowe składniki: węglowodany i białka. Te ostatnie odgrywają szczególnie dużą rolę w posiłku po treningu siłowym, ponieważ umożliwiają odbudowę mięśni. Jeśli trenujemy wieczorem, także powinniśmy zjeść odpowiednio skomponowany posiłek - nawet jeżeli jesteśmy na redukcji. Sprawdź, jak przyrządzić wartościowy posiłek po treningu siłowym, wieczornym, na redukcji i poznaj przykładowe przepisy.
Stymulujące działanie kofeiny, tak pożądane w sytuacjach, kiedy koniecznie trzeba dodać sobie energii, spowodowało umieszczenie kawy na liście zabronionych dla sportowców środków dopingujących. Jak kawa wpływa na organizm osoby uprawiającej sport i czy warto skusić się filiżankę "małej czarnej" przed treningiem?
Co jeść przed i po treningu? Przed treningiem postaw na produkty o niskim indeksie glikemicznym. Tylko w ten sposób dostarczysz organizmowi "paliwo". Po treningu sięgnij po łatwo przyswajalne węglowodany i chude białko, by szybko uzupełnić niedobory glikogenu w mięśniach i przyspieszyć ich regenerację. Sprawdź, co jeść przed i po treningu, by wysiłek, jaki wkładasz w wykonanie ćwiczeń, szybko przyniósł oczekiwane rezultaty.
Zaleca się, aby osoby ćwiczące przyjmowały 1,2-1,8 g białka na kg masy ciała w zależności od uprawianej dyscypliny. Zwiększona ilość białka jest im niezbędna, gdyż aktywność wiąże się z przyspieszonym rozpadem białek podczas treningu i tuż po nim. Niezbędna jest także do regeneracji i wzrostu masy mięśniowej.