Triathlon

Wielkimi krokami zbliża się JBL Triathlon Poznań 2022. Już w połowie lipca w samym sercu Wielkopolski odbędzie się 9. edycja kultowej imprezy, podczas której kibice triathlonowej rywalizacji znów będą mogli poczuć niezwykłe sportowe emocje. Dla wszystkich chętnych do startu mamy ważną wiadomość – koniec zapisów już w maju!
W ostatni weekend maja rozpoczynamy coroczną serię zawodów triathlonowych z cyklu CIECH TRI TOUR. Do startu jubileuszowej 10. edycji JBL Triathlon Sieraków zostało już tylko 10 dni, a zaledwie półtora miesiąca później startuje JBL Triathlon Poznań. Do tej pory na obie imprezy zapisało się łącznie prawie 3 200 śmiałków. Wielkie odliczanie czas zacząć!
Wszyscy pasjonaci triathlonu już nie mogą się doczekać ostatniego majowego weekendu w Sierakowie (27-29.05). Oficjalnie rozpocznie się wtedy tegoroczny sezon triathlonowy z cyklem imprez CIECH Tri Tour. Inauguracja serii zawodów będzie wyjątkowa, a to wszystko za sprawą szczególnego wydarzenia – 10. edycji słynnego triathlonu w Sierakowie.
6-tygodniowy plan treningowy do triathlonu na dystansie sprint dla początkującego zawodnika-amatora opracowany został przez trenera i czynnego triathlonistę. Marzysz o ukończeniu pierwszego w życiu triathlonu? Trenuj zgodnie z poniższym harmonogramem. Zobacz gotowy plan treningowy.
6-tygodniowy plan treningowy do triathlonu dla zawodników na zaawansowanym poziomie opracowany został przez Miłosza Kuszczaka - czynnego triathlonistę i wieloletniego trenera.
6-tygodniowy plan treningowy dla triathlonistów, którzy pierwszy start w zawodach mają już za sobą. Treningi zgodne z poniższym harmonogramem pomogą w stopniowym zwiększaniu tempa i uzyskaniu lepszego wyniku na mecie. Zobacz gotowy plan treningowy do triathlonu na dystansie sprint (0,75-20-5).
Triathlon, czyli trójbój, to stosunkowo młoda dyscyplina, łącząca pływanie, kolarstwo i bieganie na czas, która w roku 2000 doczekała się wpisania na listę sportów olimpijskich. Triathlon jest wymagający i wszechstronny, bo angażuje wszystkie grupy mięśni zawodnika. Zobacz, na czym polega triathlon i jakie dystanse zawodnicy wybierają najczęściej.
Triathlon to sport niezwykle wyczerpujący, wymagający długich przygotowań i bardzo dobrej kondycji fizycznej. Nie każdy może sobie pozwolić na udział w zawodach triathlonowych, a pomimo to z każdym rokiem na starcie staje coraz więcej zawodników. Skąd bierze się coraz większa popularność triathlonu? Poznaj powody.
W kalendarzach imprez triathlonowych w Polsce znajdziemy dziesiątki terminów zawodów w całym kraju. Które cieszą się największą popularnością wśród zawodników i jakich starów nie wolno przegapić? Sprawdź, czy znasz nazwy wszystkich najważniejszych imprez triathlonowych.
Planujesz wziąć udział w swoim pierwszym triatlonie, ale po podliczeniu cen wszystkich niezbędnych akcesoriów, koszt znacznie przerasta twój budżet? Zobacz, na czym możesz zaoszczędzić, kompletując sprzęt do etapu pływackiego.
Jesteś jeszcze triathlonistą-amatorem, ale marzy ci się zdobycie mistrzostwa na dystansie ironman? Oto 15 prostych, ale cennych rad, jak wygrać triathlon!